ארון קבורה

ארון קבורה, או כפי שמכנים אותו ארון מתים, הוא למעשה תיבה, עשויה על פי רוב מעץ, אליה מכניסים את הנפטר טרם קבורתו. חומר הגלם השכיח ביותר בארונות קבורה הוא כאמור עץ, אולם לעתים נעשה שימוש בחומרים אחרים, כמו למשל אבן. טקס קבורה דתי לא מאפשר שימוש בארון מתים למעט במקרים של קבורת חיילי צה"ל. מי שבכל זאת מעוניין לקבור את יקירו בארון שכזה יכול לעשות זאת במהלך קבורה אזרחית, בה אין מניעה מכל סוג שהוא לאופי טקס הקבורה והשימוש בארון.

ארון קבורה- צו הלב והמצפון

קבורה אזרחית, המכונה גם קבורה חילונית או אלטרנטיבית היא קבורה בבתי עלמין אזרחיים, בהם מתאפשר לקיים טקס הלוויה וקבורה לפי השקפות עולמו של הנפטר ובני משפחתו, צו ליבם ותחושותיהם האישיות. בקבורות מעין אלו ניתן להחליט לבצע קבורה על פי כל כללי הדת היהודית ויחד עם זאת להשתמש בארון, או לקיים טקס אחר, אישי, על פי ראות עיניהם ושיקול דעתם של המקורבים לנפטר, או לפי הנחיות שהותיר טרם מותו. הקבורה בארון היא תהליך שרבים מבקשים אותו ליקירם, וניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של ארונות קבורה, החל בארונות סטנדרטיים וכלה בארונות בעיצוב והתאמה אישית, מפוארים ועשויים עץ טבעי כבד ועשיר.

בחירת ארון

יום הלוויה הוא טעון וכרוך בתעצומות נפש רבות. לא פשוט להתרכז ולבחור בארון הרצוי דווקא בתקופה כה קשה. יחד עם זאת לא ניתן להתמהמה עם ההחלטה. צוות גן עדן עומדים לרשותכם ומסייעים בבחירת הארון לקבורה, ארגון והובלת הארון, וסיוע בארגון טקס הלוויה האזרחית, או בעלת כל אופי אחר לפי תפיסת עולמכם.

אנו מסייעים ברגעים הקשים בכל הדורש פרוצדורות ובירוקרטיות וכן הלוגיסטיקה הנדרשת ביום זה. באופן זה מתאפשרת לכם הפרידה מיקירכם באופן שאינו מופרע על ידי התעסקות בפרטים הרבים הכרוכים ביום זה, ובצורה נאותה ומכובדת.